بازگشت فریدون فرح اندوز به دوبله

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ .

 فریدون فرح اندوز راوی فیلم «محمد رسول الله» پس از سال ها در دوبلۀ یک اثر شرکت کرد.

 فرح اندوز در دوبلۀ فیلم موفق «اسب تورین» (The Turin Horse) نقش راوی را اجرا کرده است. در سال 1889 فریدریش نیچه فیلسوف مشهور آلمانی هنگام سفر به شهر تورین در ایتالیا ، شلاق خوردن یک اسب را می بیند. او برای محافظت از اسب ، دستانش را به دور گردن او می اندازد و بعد به زمین می افتد. طی کمتر از یک ماه ، نیچه به گرفتار بیماری روانی جدی ای می شود که در 11 سال بعد این ماجرا و زمان مرگش او را بستری و بی زبان می کند. مردی که اسب را شلاق زده کشاورزی است که با گاری خود در شهر کسب درآمد می کند. اسب با این که پیر و ضعیف است تمام تلاش خود را می کند تا دستورات ارباب خود را اجرا کند. کشاورز و دخترش متوجه نیستند که با این اسب دیگر نمی توانند زندگی شان را بگذرانند تا این که اسب می میرد... .

 «اسب تورین» را حسین شایگان ترجمه و سبحان اکرامی برای اپلیکیشن روبیکا دوبله کرده است. در این دوبله نصرالله مدقالچی گویندۀ یانوش درژی بازیگر نقش کشاورز و اعظم حبیبی گویندۀ اریکا بوک بازیگر نقش دختر کشاورز بوده است. سایر گویندگان عبارتند از : علی اصغر قره خانی (برنهارد - مرد همسایه)، بسام قیدی، یگانه رمضانی و رضا انصاری

 این فیلم که ساختۀ بلا تار و اگنش هرانیتسکی است از سال 2011 تا سال 2014 میلادی کاندیدای دریافت 15 جایزه و برندۀ 8 جایزه از چند جشنواره و مراسم سینمایی از جمله جایزۀ بزرگ هیأت داوران جشنواره برلین شده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

تحلیل آمار سایت و وبلاگ