عاشقانه ای در اعماق آب

نوشته شده توسط مهدی نسترن در تاریخ .

  موفق ترین فیلم نودمین دوره اسکاربرای وب سایت نماوا دوبله شد

  «شکل آب» که محصول سال ۲۰۱۷ کشور آمریکا بوده داستان یک نظافتچی لال(سالی هاوکینز) را روایت می کند که در یک مرکز تحقیقاتی کار می کند و در آن جا با موجودی خارق العاده و عجیب   برخورد می کند. رابطه ای عاشقانه بین این دو نفر به وجود می آید و ...

 کارگردانی این فیلم را گیِرمو دل تورو کارگردان مکزیکی آثاری همچون «پسر جهنمی» و «هزار توی پن» بر عهده داشته است. این فیلم  که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته، نامزد دریافت ۱۳ جایزه اسکار در رشته های مختلف بوده و برنده جایزه بهترین موسیقی متن، بهترین طراحی صحنه، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم در نودمین دوره مراسم اسکار شده است. همچنین در هفتاد و پنجمین دوره مراسم گلدن گلوب  در ۷ رشته نامزد بود و تنها ۲ بار موفق به دریافت این جایزه در رشته های بهترین کارگردانی و موسیقی متن شد.

 ناصر تهماسب(ریچارد جنکینز / جایلز)، چنگیز جلیلوند(مایکل شنون / ریچارد)، حسین عرفانی(نیک سیرسی / هویت)، پرویز ربیعی(نایجل بنت / میخالکوف)، حامد عزیزی(دیوید هیلوت / فلمینگ)، کریم بیانی(مارتین راچ / بروستر)، پویا فهیمی(دن لت / فروشنده اتوموبیل)، آرزو روشناس(اوکتاویا اسپنسر / زلدا)، مهرخ افضلی( سالی هاوکینز/الایزا)، صنم نکو اقبال(آلگرا فِلتون / یولاندا)، شیلا آژیر(جِیدن گِریگ / پسر ریچارد)، معصومه ریاحی(وندی لیون / سالی)، شایان شام بیاتی(برنی)، حمیدرضا رضایی(تاوا)، مجید صبادی(دواین)، مجتبی فتح اللهی(کیک فروش)، مهدی امینی(تاسیسات چی) از گویندگان این فیلم موفق بوده اند. رضا آفتابی که  مدریت دوبلاژ این کار را برعهده داشته خود بجای مایکل استولبرگ در نقش هافستتلر گویندگی کرده است. 

  این اثر با بودجه ۱۹.۵ میلیون دلار ساخته و فروشی برابر با ۱۵۲.۷ را در گیشه به دست آورده و در سایت IMDb  امتیاز ۷.۶ را کسب کرده است.

نظرات  

 
+1 #1 پرخیده 1397-01-04 17:07
ای کاش آقای آفتابی به جای ریچارد جنکینز از استاد جواد پزشکیان استفاده کرده بودن
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

تحلیل آمار سایت و وبلاگ