کاکاسیاه موفق به شبکه مستند می رود

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ .

   فیلم برنده جایزه بفتا و کاندیدای اسکار «من کاکا سیاه تو نیستم» برای شبکه مستند دوبله شد.  

  در سال 1979 میلادی جیمز آرتور بالدوین نویسنده سیاه پوست اهل آمریکا نامه ای به مدیر برنامه ای خود نوشت و درباره کتاب «این خانه را به یاد داشته باش» توضیحاتی داد. این کتاب قرار بود زندگی 3 نفر از دوستان نزدیک بالدوین به نام های مالکوم ایکس، مارتین لوتر کینگ و مدگار اِوِرس را شرح بدهد. بالدوین در دسامبر 1987 به دلیل سرطان معده درگذشت و موفق نشد کتابش را تمام کند. فیلم با استفاده از 30 صفحه دست نویس کتاب و دیگر یادداشت های بالدوین و با استفاده از تصاویر آرشیوی به بررسی تاریخ تبعیض نژادی در آمریکا می پردازد.  

  در دوبله این اثر که با سرپرستی سعید مقدم منش انجام گرفته کسری کیانی به جای راوی ماجراها صحبت کرده است. در اصل فیلم، ساموئل ال. جکسون گوینده راوی بوده است. بیژن علی محمدی (جیمز بالدوین)، حسن کاخی (هری بلافونته)، محمود اسماعیلیان (مارتین لوتر کینگ)، نرگس فولادوند (معلم)، سمیه موسوی (تیولا)، اسفندیار مهرتاش (سرایدار)، ناصر احمدی (پیرمرد)، ابوالقاسم محمدطاهر ("پرز" و "دیوید")، محمد بهاریان (براون)، معصومه آقاجانی (هیلاری)، هادی جلیلی (تونی)، حسین خدادادبیگی، امیر فرحان نیا، فرهاد شریفی، علی رضا شایگان، نیلوفر حدادی، شوکت قهرمانی، رهبر نوربخش و نسرین اسنجانی نیز در دوبله این فیلم موفق حاضر بوده اند.

  «من کاکا سیاه تو نیستم» غیر از بفتا برنده 24 جایزه شده و غیر از اسکار کاندیدای دریافت 45 جایزه بوده است. این فیلم که با بودجه تقریبی یک میلیون دلار ساخته شده در سینماهای آمریکا 7 برابر بودجه اش فروش کرده است.

نظرات  

 
0 #1 سعید نائینی - Sayid 1396-12-25 13:37
این فیلم قبلاً در استودیو کوالیما و به مدیریت مهسا عرفانی برای وب‌سایت نماوا دوبله شده و خوبی و جالبیش هم اینه که خود حسین عرفانی به جای ال جکسون در نقش راوی گویندگی کرده.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

تحلیل آمار سایت و وبلاگ