خداحافظی با صدای آشنای رادیو و دوبله

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ .

  مراسم ترحیم گوینده و دوبلور فقید رادیو و تلویزیون امروز برگزار می شود.

 زنده یاد ناصر خویشتندار از جمله دوبلورهایی بود که سال ها صدایش در رادیو نیز شنیده شد. وی که 3 شهریور به دلیل سرطان معده درگذشت، بیش از 2 دهه گوینده اخبار رادیو بود. او در دوبله نیز فعال بود اما بیشتر ، نقش های فرعی و کوتاه نصیبش می شد. یکی از کارشناسان دوبله معتقد است که جنس صدای او از همان جنس صداهای بم و خشک رسمی بود که هیچ گاه به نقش گویی موثر نرسید، این نوع صداها روزگاری در رادیو و تلویزیون برای خبر گویی مورد پسند بودند.

 زنده یاد خویشتندار که متولد آران و بیدگل بود، در سال های اخیر با وجود بیماری در چندین  اثر گویندگی کرد. فیلم های «بازگشت به خانه»، «ترور»، «تعقیب»، «نجات آقای وو» (در نقش چنگ)، «حامی گرگ» (دکتر)، «پرونده زد» (تسوی وای کینگ)، «دریاسالار : موج های خروشان» (چند نقش)، «بی جانشین» (گای)، «برج مراقبت دیوانه» (زاویه)، «بسته بندی جعلی» (دکتر گناد)، «مبارزی که از کوه پایین آمد» (راهب)، «توفان» (لیو)، «50 به 1» (بن)، «غروب عدالت» (رئیس جمهور)، «دکتر آلکس» (به جای برایان کاکس در نقش رئیس پلیس) و سریال های «55 درجه شمالی»، «کمپانی» و «کیمیاگر» (در نقش جیم هان سو) از جمله آثار آن مرحوم در مقام گوینده است. مستندهای «داستان برق»، «موج چهار»، «روزهای بحران»، «غرق کردن ناو هواپیما بر»، «قربانیان شیک پوشی» و «دیانا : پرنسس مرگ» نیز از جمله آثار وی در مقام مدیر دوبلاژ است.

  زنده یاد ناصر خویشتندار بعد از سال 1394 مدیریت دوبلاژ هیچ اثری را برعهده نداشت اما در زمینه گویندگی تا حدود خرداد امسال در دوبله حضور داشت. سریال «ریومادن» آخرین اثری بود که وی در آن گویندگی کرد. مجلس ترحیم او امروز سه شنبه در مسجد امیرالمومنین در بلوار مرزداران نبش خیابان ایثار برگزار می شود.

نظرات  

 
+2 #1 پارمیس 1396-06-08 14:46
روحش شاد و یادش گرامی
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

تحلیل آمار سایت و وبلاگ